1. Anasayfa
  2. Hakkımızda

İBOM neden kuruldu?

İstanbul Beyin ve Omurga Merkezi (İBOM), beyin, omurga ve hareket sistemi hastalıkları ve bunların sonucunda oluşan ağrı, hareket güçlüğü ve felç gibi fonksiyon kayıplarının bütünsel yaklaşım ile tanı, tedavi ve takibini yapmak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde birçok branştan hekimleri barındırdığı gibi, fizyoterapistleri, manuel terapistleri, osteopatları, ve pisikologları da barındırmaktadır. Bu ekip, hastanın şikayetini ve yakınımlarını geçirmek ve hastalıktan kurtulmak ve yüksek bir başarı elde etmek için, hastalığa karşı değişik yönlerden birlikte mücadele etmek gerekliliğine inanır.

Dolayısıyla bu bütünsel tedavi planlamasında cerrahi ekipler ve dahili branşlar bulunur. Ekip genellikle nöroşirurjiyen, algolog, ortopedist, nörolog, romatolog, fizyoterapist, manuel terapist, osteopat, yürüme ve postür analisti, psikolog ve diyetisyenden oluşur. Öncelikle hastaya doğru tanıyı koymak önemlidir. Doğru tanıyı koyduktan sonra, tedavi yöntemine hasta ile beraber, konseyde karar verilir.

İBOM, böyle bir ekip çalışmasını başlatmak ve dolayısıyla hastaların tanı ve tedavilerindeki başarıları çok daha yukarılara çıkartmak istemesinden doğmuştur.

1
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz ?