1. Anasayfa
  2. Hastalıklar

Hastalıklar

A B D E F H İ K L M N O Ö P R S T U Z

Pectus Excavatum & Poland Sendromunda 3D Anatomik Modeling

Poland Sendromu, göğüs duvarında pektoral kas denilen üçgen bir kasın gelişmemiş olmasından ve bazen doku yetersizliği bazen de kemik ve kaburgalardaki gelişim sorunundan oluşum gösterebilir. Doğuştan gelen bir rahatsızlık olsa da hastanın tedavi edilebilmesi için yetişkin olması beklenir.

Pektus Ekskavatum ise göğüs duvarı yapı bozukluklarından en sık görülenidir. Pektus Ekskavatum, göğüs duvarı yapı bozukluğu içinde yer alan göğüs kafesinin içeri doğru çökük olmasıdır. Halk arasında ”Kunduracı Göğsü” veya ”Çökük Göğüs” olarak da bilinmektedir.

Pectus Excavatum ve Poland Sendromunda 3D Anatomik Modeling en çok tercih edilen ve başarı oranı yüksek bir tedavi seçeneğidir.

3D modeling ile göğüs deformelerinde her hastanın anatomisine mükemmel şekilde uyum sağlayan özel yapım implant tasarlanır. Bu hızlı ve etkili tedavi yönteminde cerrah, ameliyat öncesi hastaya uygun bir model çıkarır. Buna uygun olarak hazırlanan implant:

  • 1 saatlik ameliyat süresinde yerleştirilir.
  • 4 cm'lik bir kesi ile implant yerleştirildiği için kanama minimumdur.
  • Hastanede yatış süresi en fazla 3 gündür.
  • İşe ve normal hayata dönüş çok hızlıdır.

3D modeling tedavisinin hastalar tarafından tercih edilmesi ve başarısının en temel sebebi kişiye özel tasarlanmasıdır. Doğru hasta, doğru tedavi ve doğru teknik ile sonuçlar yüz güldürücü olmaktadır. Deformiteye karşı tam uyum sağlayarak düzeltmede yüksek başarı sağlamaktadır.

3D Modeling tedavisinde cerrahi girişimin küçük bir alanda olmasından dolayı hastanede yatış süresi en fazla 3 gündür. Ameliyat sonrası günlük yaşama dönüş oldukça hızlıdır. Sonuçları ise yüz güldürücüdür.

1
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz ?