İBOM'da hastaları ne bekler?

“Samimiyet, güven ve tecrübe.”

İstanbul Beyin ve Omurga Merkezi (İBOM), kısa zaman önce kurulmasına rağmen, bünyesinde güvenilir ve tecrübeli hekimler ve ekipler barındırır. İBOM, beyin, omurga ve hareket sistemi hastalıkları ile, oluşan ağrı, hareket güçlüğü ve felç gibi fonksiyon kayıplarının tanı ve tedavisi için doktorlar ve sağlık ekiplerinin birlikte çalışması amacıyla kurulmuştur. Bu bütünsel yaklaşım için İBOM bünyesinde birçok branştan hekimleri, fizyoterapistleri, manuel terapistleri, osteopatları, diyetisyenleri ve pisikologları barındırmaktadır.

Sizi İBOM’da samimi bir ortamda, güvenebileceğiniz, tecrübeli bir ekip bekler.

Randevu alma

Hastalar merkezden tavsiye üzerine, internet araştırması vs. sayesinde haberdar olabilirler. 0501-000 4266 (0501-000 İBOM) numaralı telefona 7/24 kolayca ulaşabilirler.

Merkezimizi telefon ile ararsanız, bir görevli sizinle konuşarak randevu verecektir. Anasayfadaki “randevu al” formunu doldurursanız, size en kısa zamanda e-postanızdan ya da telefonunuzdan dönüş yapılacaktır.

Hastanın merkeze başvurusu ve ilk muayene

Bir uzman doktordan randevu almış iseniz, o muayenenin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Bunun dışındaki her başvuruda hekim tarafından ücretsiz değerlendirmesi yapılır. Bu değerlendirme neticesinde hekim tanısal tetkik isteyebilir, ya da hasta ile beraber bir tedavi yöntemine karar verebilirler.

Gerektiğinde hasta, konusunda uzman bir hekime yönlendirilir. Bu hekim beyin omurga sinir cerrahi uzmanı olabileceği gibi, bir nöroloji uzmanı, bir ortopedi uzmanı ya da bir romatoloji uzmanı olabilir. Uygun koşullarda uzman hekim sizi hemen yada kısa zamanda görür. Ancak ilgili branş hekimleri o anda meşgul iseler randevu uygun en kısa zamana verilir. Bu nedenle mümkün olduğunca uzman randevusu ile gelinmesi işleri kolaylaştırır.

Konsey değerlendirmesi ve tedavi planlanması

Tanı konması güç, kompleks bir patolojiniz var ise, ilk muayenede doktorunuz sizi bir uzmana ya da doğrudan konseye sunabilir. Burada ekip üyelerinin bulunduğu bir ortamda görüşülürsünüz, konsultasyonlar yapılır. Ayrıca tedaviniz devam ederken de yeni bir bulgunun gelişmesi ya da ihtiyaç ile doktorunuz sizi konseye sunabilir.

Konseyde cerrahi ve konservatif tedavi ekipleri bulunur. Ekip genellikle nöroşirurjiyen, algolog, ortopedist, nörolog, romatolog, fizyoterapist, manuel terapist, osteopat, yürüme ve postür analisti, psikolog ve diyetisyenden oluşur. Öncelikle hastaya doğru tanıyı koymak önemlidir. Doğru tanıyı koyduktan sonra, tedavi yöntemine hasta ile beraber, konseyde karar verilir.

İlave değerlendirme

Gerek duyulursa psikolojik değerlendirme, beslenme, diyet değerlendirmesi, postür (duruş, oturuş) değerlendirmesi ve yürüme analizi yapılabilir.

Randevuya gelirken

Hakkınızda yapılmış her radyolojik tetkik ve kan tahlilini, sizin hakkınızda çok kıymetli bilgiler içerdiği için yanınızda getirmeniz beklenir.

Konservatif tedavi

Konservatif tedavi, cerrahi gerektirmeyen hastalara uygulanan ilaç, yatak istirahati, korse tedavisi, manuel tedavi, osteopati, ağrı-enjeksiyon tedavileri, radyofrekans tedavisi, nöral terapi, PRP (Platelet Reach Plasma) uygulamaları, ozon tedavisi ve medikal plates uygulamalarını kapsamaktadır. Bu yenilikçi tedaviler tek başlarına uygulanabildikleri gibi birbirleri ile kombine edilerek de uygulanabilirler. Sağlıklı yaşam hedefleyen ekibimiz, diyet düzenlemesi ve psikolojik danışmanlık verirken, hareketliliğin ve ağrısız yaşamın sürdürülebilirliği için ve uygun hastalarda medikal platesi de önermektedir.

Cerrahi tedavi

Cerrahi tedavi olan hastalarda cerrahi öncesi ve sonrası fizyoterapinin ve diğer konservatif tedavi yöntemlerinin cerrahi tedavinin etkisinin arttırdığını ve hastalara daha konforlu bir yaşam sunduğunu biliyoruz.

Takip

Merkeze gelen hasta randevuları sekreterya tarafından organize edilmektedir. Nörolojik , radyolojik takiplerle, boy-kilo, egzersiz takibi, diyet takibi, psikolojik takipler yapılmaktadır.

Ücret ve ödeme

Randevuda bir uzmandan muayene talep etmişseniz, sizden sadece o uzman için muayene ücreti alınır. İlk muayene ücretsiz başvurursanız, sizi hekimimiz değerlendirdikten sonra yönlendirmesine göre ücret belirlenir.

İstanbul Beyin ve Omurga merkezinde alınacak tedaviler için tedavi ücreti “herşey-dahil sabit-fiyat paketi” olarak verilir. Tedavi ücreti tedavi öncesi alınır, tedavi bitiminde ek ücret alınmaz. Ancak, tedavi planı değişmesi gerekirse, bu duruma hasta ile beraber karar verilir, yeni paket ücreti oluşturulur. Yeni paket ücreti, ödenmiş olandan daha yüksek ise fark hastadan talep edilir, daha düşük ise para iadesi yapılır.

1
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz ?